Επανεκκίνηση για τα πρωταθλήματα μπάσκετ με το σύνολο των ομάδων να αγωνίζεται εντός των «σερραϊκών τειχών», την αρχή στα Εθνικά Πρωταθλήματα κάνει η ανδρική ομάδα μπάσκετ του ΜΓΣ Πανσερραϊκός όπου το Σάββατο 6/1 υποδέχεται στις 17.00 στο ΔΑΚ Σερρών «Ιωάννης Τσιντσάρης» τον Φίλιππο Βέροιας στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της National League 1, την σκυτάλη παίρνει η ομάδα με αμαξίδια του ΜΓΣ Πανσερραϊκός, που αμέσως μετά (19.00) αντιμετωπίζει στο ίδιο παρκέ την αντίστοιχη ομάδα των Ιωαννίνων, στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Α2 ΟΣΕΚΑ.

Την Κυριακή 7/1 η γυναικεία ομάδα του ΜΓΣ Πανσερραϊκός στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α2 υποδέχεται την ομάδα του Αρη Θεσσαλονίκης (ΔΑΚ Σερρών «Ιωάννης Τσιντσάρης» ώρα 13.00). Στις 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο Σιδηροκάστρου, η ομάδα του Ρούπελ υποδέχεται την αήττητη ΚΑΟΧ Ευρώπη ’87, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της National League 2.

Στο περιφερειακό Πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ η ΑΕ Σέρρες υποδέχεται την Κυριακή (7/1) στις 17.00 την αήττητη ΑΕ Ενωση Καβάλας Νέοι στο Κλειστό Γυμναστήριο της Ομόνοιας «Βασίλης Αγοραστός», ενώ την ίδια ώρα στο ΔΑΚ «Ιωάννης Τσιντσάρης» οι Ικαροι υποδέχονται τους Τιτάνες Δράμας. Η μοναδική σερραϊκή ομάδα που αγωνίζεται εκτός έδρας είναι η Ηράκλεια, που μια ημέρα νωρίτερα το Σάββατο 6/1 αντιμετωπίζει την Προσοτσάνη Δράμας (ώρα 7.30μμ).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της αγωνιστικής δράσης

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΟΣΕΚΑ ΒΟΡΕΙΟΣ ΌΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία 3 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ 3 2 1-1 1-1 0-0 111-91 +20
2 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL 3 2 1-1 0-0 1-1 85-107 -22
1 ΗΡΟΔΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 2 1 1-0 0-0 1-0 59-47 +12
3 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 1 1 0-1 0-1 0-0 43-53 -10
5 ΧΑΝΘ 0 0 0-0 0-0 0-0 0-0 0
6 HOOP ACADEMY 0 0 0-0 0-0 0-0 0-0 0
7 IBC ΙΩΝΝΙΝΑ 0 0 0-0 0-0 0-0 0-0 0

4η Αγωνιστική Σάββατο 6/1

  • 7μμ.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – IBC ΙΩΝΝΙΝΑ, ΔΑΚ Ιωάννης Τσιντσάρης
    • Γραμματεία: Πάτηνιου-Κίναλη-Χαμαλίδου
  • HOOP ACADEMY – ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ
  • ΧΑΝΘ – ΗΡΟΔΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
  • Ρεπό: ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΕΙΣ

  • ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΧΑΝΘ (1η Αγ.) ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
  • HOOP ACADEMY – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (1η Αγ.) ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
  • ΗΡΟΔΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – IBC ΙΩΝΝΙΝΑ (2η Αγ.) ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
  • ΧΑΝΘ – ΑΟ ΚΑΒΑΛΑΣ (2η Αγ.) ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
  • IBC ΙΩΝΝΙΝΑ – ΧΑΝΘ (3η Αγ.) ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ)
  • ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – HOOP ACADEMY (3η Αγ.) ΘΑ ΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΝΕΑ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2ος ΌΜΙΛΟΣ

10η Αγωνιστική

Σάββατο 23/12

  • ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ – ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 43-55
  • ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ 32-102
  • ΜΓΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ – ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 68-47
  • ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΜΕΝΤ 38-67
  • ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL 64-77
    • Τα Δεκάλεπτα 15-21,30-43ημιχ.46-61,64-77 ΤΕΛΙΚΟ
    • Διαιτητές: Σταμπουλής-Σιούλας (Μοσχοτόγλου)
    • ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Διαβολεμένου-Καραμανώλης): Τσαλή 15(1), Παπαϊωάννου 8, Μπαξεβάνου 22(1), Βατσιτσίδου 10, Αργυρού 2, Γιαντσακλίδου 4, Βασλαματζή, Δαδάλη, Παπαδοπούλου, Νάκη 3(1)
    • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL (Ρούλης Π.-Ρούλης Χ.): Καλαμπάκου 8(1), Νάστου 21(4), Μιχαηλίδου 17(3), Τζημορώτα 7(1), Γκομπετζισβίλι 5, Μαμούδη, Δαμιανάκου, Μπακιρτζίδου 6, Χωλοπούλου 10, Τζιαμπάζη, Μαραγκού 3(1)
  • ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΊΔΑΣ – ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 58-65
  • Ρεπό: ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ

Βαθμολογία – 10 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ 18 9 9-0 4-0 5-0 745-370 +375
2 ΜΓΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ 17 9 8-1 4-1 4-0 606-488 +118
3 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL 17 9 8-1 3-1 5-0 646-467 +179
4 ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ 16 9 7-2 3-2 4-0 598-484 +114
5 ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ 15 10 5-5 2-3 3-2 607-595 +12
6 ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 15 9 6-3 3-1 3-2 599-505 +94
7 ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 15 10 5-5 3-2 2-3 513-630 -117
8 ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 14 10 4-6 1-4 3-2 559-616 -57
9 ΜΕΝΤ 12 9 3-6 1-3 2-3 471-594 -123
10 ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 12 9 3-6 2-3 1-3 454-591 -137
11 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ 11 9 2-7 2-3 0-4 467-525 -58
12 ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΊΔΑΣ 9 9 0-9 0-5 0-4 437-605 -168
13 ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 9 9 0-9 0-4 0-5 356-588 -232

ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΤΟΥΣ ΡΕΠΟ

11η Αγωνιστική

Κυριακή 7/1/24

  • 1μμ.ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΡΥΣΙΟΥ. Γήπεδο Ν. Σιδ. Σταθμού
  • 1μμ.ΜΕΝΤ – ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ, Γήπεδο ΜΕΝΤ
  • 1μμ.ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, ΔΑΚ Κοιλάδας Ιωάννης Τσιντσάρης
    • Διαιτητές: Ράπτης-Μαρτυγάκης (Δρακίογλου)
    • Γραμματεία: Ράμναλη-Κίναλη-Θεοφανίδου
  • 1.45μμ.ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ – ΜΓΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ, Γήπεδο επταπυργίου
  • 2μμ.ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ – ΓΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΊΔΑΣ, Γήπεδο Αλ. Δήμογλου
  • 2μμ.ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΓΣ ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ, Νέο Γήπεδο Ιωαννίνων
  • Ρεπό: ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL 1 3ος ΌΜΙΛΟΣ

13η Αγωνιστική 5μμ.

Σάββατο 23/12

  • ΧΑΝΘ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 78-53
  • ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-63
  • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 66-59
    • Τα Δεκάλεπτα 14-17,32-32ημιχ.49-43,66-59 ΤΕΛΙΚΟ
    • Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας-Γιαννούλης (Δρακίογλου)
    • Γραμματεία: Βασάκος-Λυρίδου-Κίναλη
    • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL (Κακιούζης): Κουτουξίδης 15(1), Τσακαλέρης 16(2), Ντίνος 7, Κεραμάρης 8(1), Γεωργιανός 18(2), Μανούσος 2, Μπρατσιάκος
    • ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ (Γεροφώτης): Καλογιαννίδης 2, Φλιάτης 2, Νώτης 11, Αμπαράς 17(2), Γαλανίδης 6(1), Κιγμέτογλου 10(1), Μισαηλίδης 3(1), Παπασάβογλου 8(2)
  • ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 65-87
  • ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 73-54
  • ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 89-57
  • Ρεπό: ΔΕΚΑ

Βαθμολογία – 13 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΧΑΝΘ 23 12 11-1 6-0 5-1 949-748 +201
2 ΔΕΚΑ 21 12 9-3 6-0 3-3 937-846 +91
3 ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 20 12 8-4 6-0 2-4 889-873 +16
4 ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ 19 12 7-5 4-3 3-2 815-780 +35
5 ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ 19 12 7-5 5-1 2-4 807-797 +10
6 ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 19 12 7-5 4-2 3-3 791-750 +41
7 ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 18 12 6-6 5-1 1-5 855-823 +32
8 ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL 18 12 6-6 4-2 2-4 786-787 -1
9 ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 17 12 5-7 2-4 3-3 837-825 +12
10 ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 16 12 4-8 3-3 1-5 770-899 -129
11 ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ 16 12 4-8 4-2 0-6 780-893 -113
12 ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ 15 12 3-9 1-4 2-5 769-851 -82
13 ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ 13 12 1-11 1-5 0-6 775-888 -113

οι θέσεις 1-2 οδηγούν στα ημιτελικά των Playoffs
οι θέσεις 3-6 οδηγούν στα προημιτελικά των Playoffs
οι θέσεις 10-13 οδηγούν στα Playouts

14η Αγωνιστική 5μμ.

  • Σάββατο 6/1/24
    • ΧΑΝΘ – ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ, Γήπεδο Μ. Τσίκινας
    • ΜΓΣ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ STIHL – ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ, ΔΑΚ Κοιλάδας Ιωάννης Τσιντσάρης
      • Διαιτητές: Ξενικάκης-Παζώλης-Μπουγλός Ι. (Δημάδης)
      • Γραμματεία: Κίναλη-Θεοφανίδου-Ράμναλη
    • ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ, Γήπεδο Μακεδονικού
    • ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ – ΑΕΠΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ, Γήπεδο Φ. Αμοιρίδης
    • ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ, Γήπεδο Λαγκαδά
  • Κυριακή 7/1/24
    • ΔΕΚΑ – ΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ, 11ο Δημ. Εύοσμου

Ρεπό: ΜΓΣ ΓΕΦΥΡΑΣ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ NATIONAL 2 5ος ΌΜΙΛΟΣ

Βαθμολογία – 9 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87 18 9 9-0 4-0 5-0 728-587 +141
2 ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 16 9 7-2 4-0 3-2 764-591 +173
3 ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ 15 9 6-3 4-1 2-2 670-604 +66
4 ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 15 9 6-3 3-2 3-1 606-573 +33
5 ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ 14 9 5-4 4-1 1-3 688-632 +56
6 ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 2001 14 9 5-4 4-1 1-3 625-598 +27
7 ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ 14 9 5-4 3-2 2-2 697-734 -37
8 ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΓ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ &ΠΕΝΤ. 13 9 4-5 3-1 1-4 680-698 -18
9 ΑΓΣ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ 13 9 4-5 3-1 1-4 629-662 -33
10 ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ ΣΚ 11 9 2-7 1-3 1-4 591-684 -93
11 ΑΚΑΔ. ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ 10 9 1-8 0-5 1-3 640-802 -162
12 ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 9 9 0-9 0-4 0-5 573-726 -153

οι θέσεις 1-2 οδηγούν στη B’ Φάση των Playoffs
οι θέσεις 3-6 οδηγούν στα Playoffs
οι θέσεις 7-10 οδηγούν στα Playouts
οι θέσεις 11-12 οδηγούν στον απευθείας υποβιβασμό

10η Αγωνιστική

Κυριακή 7/1/24 5μμ.

  • ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΑΓΥΝΩΝ ΣΚ, 1ο ΚΓ Ευκαρπίας
  • ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ – ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΓ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ &ΠΕΝΤ, ΔΑΚ Βασιλικών
  • ΑΓΣ ΤΟ ΡΟΥΠΕΛ ΣΙΔΗΡΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΚΑΟΧ ΕΥΡΩΠΗ 87, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
    • Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Χατζηκώστας-Χάνος (Δημάδης)
    • Γραμματεία: Ράμναλη-Λυρίδου-Θεοφανίδου
  • ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ ΕΚΕ – ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ, Γήπεδο Κορδελιού
  • ΑΠΣ ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 2001, Αλεξάνδρειο Μέλαθρο
  • ΑΚΑΔ. ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ – ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ ΕΚ, Γήπεδο Ν. Μουδανιών

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

11η Αγωνιστική

  • Σάββατο 6/1
  • 5μμ.Αγία Βαρβάρα Καβάλας Νέοι – ΑΟ Καβάλα, ΔΑΚ Ποταμουδίων
  • 7.30μμ.ΑΟ Προσοτσάνης Δράμας – ΑΟ Ηράκλεια, Γήπεδο Προσοτσάνης
    • Διαιτητές: Κεφαλάς-Νέδογλου Αρ.
    • Γραμματεία: Γκόγκας-Ξενικάκη
  • Κυριακή 7/1
  • 5μμ.ΑΕ Σέρρες – Ένωση Καβάλας Νέοι, Γήπεδο Βασίλης Αγοραστός
    • Διαιτητές: Κεφαλάς-Νέδογλου Αρ.
  • 5μμ.ΓΣ Ίκαροι Σερρών – Τιτάνες ΑΣ Δράμας, ΔΑΚ Ιωάννης Τσιντσάρης
    • Διαιτητές: Τσακιρίδης-Καμήλαλης
    • Γραμματεία: Κίναλη
  • Ρεπό ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας

Βαθμολογία – 10 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 Ένωση Καβάλας Νέοι 18 9 9-0 5-0 4-0 756-535 +221
2 ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας 17 9 8-1 3-1 5-0 678-482 +196
3 ΓΣ Ίκαροι Σερρών 15 9 6-3 3-1 3-2 666-511 +155
4 ΑΕ Σέρρες 13 9 4-5 2-2 2-3 580-587 -7
5 ΑΟ Καβάλα 13 9 4-5 3-2 1-3 604-637 -33
6 Αγία Βαρβάρα Καβάλας Νέοι 12 8 4-4 3-1 1-3 534-550 -16
7 ΑΟ Ηράκλειας 12 9 3-6 3-2 0-4 505-617 -112
8 ΑΟ Προσοτσάνης Δράμας 11 9 2-7 1-3 1-4 433-658 -225
9 Τιτάνες ΑΣ Δράμας 9 9 0-9 0-5 0-4 534-713 -179

ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΝΔΡΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ ‘ ΤΑΣΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ’

A’ ΟΜΙΛΟΣ – Γ’ ΦΑΣΗ

Κυριακή 14/1

  • Ένωση Καβάλας Νέοι – ΑΟ Ηράκλειας
  • Στα Ημιτελικά προκρίθηκαν ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ οι ΓΣ Ίκαροι Σερρών

Β’ ΟΜΙΛΟΣ – Γ’ ΦΑΣΗ

Σάββατο 13/1

  • Ασπίδα Ξάνθης Κ-23 – Θύελλα Φερών
  • Στα Ημιτελικά προκρίθηκαν ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΑ ο ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής Κ-23

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

13η Αγωνιστική (23-24/12)

  • Παρασκευή 22/12
  • ΚΑΟ Σίρις 2021 – ΑΕ Σέρρες1
    • Διαιτητές: Σαμαράς-Καμήλαλης
    • Γραμματεία: Θεοφανίδου-Ράμναλη
  • Σάββατο 23/12
  • ΓΣ Ίκαροι Σερρών – ΑΟ Ηράκλειας 66-33
    • Διαιτητές: Καντζουρίδης-Κεφαλάς
    • Γραμματεία: Τσαγκά-Θεοφανίδου
  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΑΕ Σέρρες2 71-47
    • Διαιτητές: Καντζουρίδης-Κεφαλάς
    • Γραμματεία: Βαφειάδου-Τσαγκά
  • Ρεπό Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου

Βαθμολογία – 13 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΑΕ Σέρρες1 24 12 12-0 6-0 6-0 772-400 +372
2 ΓΣ Ίκαροι Σερρών 18 11 7-4 4-2 3-2 717-513 +204
3 ΜΓΣ Πανσερραϊκός 17 10 8-2 5-1 3-1 707-475 +232
4 ΑΕ Σέρρες2 16 11 5-6 3-2 2-4 595-627 -32
5 ΚΑΟ Σίρις 2021 15 11 4-7 3-3 1-4 406-643 -237
6 Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 11 11 0-11 0-5 0-6 392-714 -322
7 ΑΟ Ηράκλειας 11 10 2-8 1-3 1-5 344-560 -216

Ο ΑΟ Ηράκλειας έχει ένα μηδενισμό

14η Αγωνιστική

Κυριακή 7/1

  • 12μμ.ΑΟ Ηράκλειας – ΚΑΟ Σίρις 2021, Γήπεδο Ηράκλειας
    • Διαιτητές: Νέδογλου Αρ.
    • Γραμματεία: Λυρίδου
  • 7μμ.ΑΕ Σέρρες2 – ΓΣ Ίκαροι Σερρών, Γήπεδο Β. Αγοραστός
    • Διαιτητές: Κεφαλάς
    • Γραμματεία:
  • Τετάρτη 10/1
  • 8.30μμ.Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΜΓΣ Πανσερραϊκός, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
    • Διαιτητές: Καντζουρίδης-Καμήλαλης
    • Γραμματεία: Ράμναλη-Λυρίδου
  • Ρεπό ΑΕ Σέρρες1

ΕΚΚΡΕΜΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

  • ΑΟ Ηράκλειας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός (12η Αγ.)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ

  • Τελευταία 6η Αγωνιστική
  • Κυριακή 17/12
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας 44-41
    • Τα Δεκάλεπτα: 13-8,28-17ημιχ.33-31,44-41 ΤΕΛΙΚΟ
    • Διαιτητές: Κεφαλάς-Βασάκος
    • Γραμματεία: Τσίπος-Κίναλη
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Ρούλης) Μαμούδη 20(2) Ευαγγελίδου 7(1) Άτσαλου 7 Πολυδωρίδη 6 Επαμεινώνδα 2 Φωτιάδου 2 Γκαράκλοβα Δεμίρογλου Φάκη Χήρα
    • ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας Παπάζογλου 15(2) Ψυλλάκη 9 Παππά 6 Καλέα 5 Βορεοπούλου 2 Κονταρίνη 2 Φραγκάκη 2 Αϊβαζίδου Ιωακειμίδου Κλεανθίδου
  • Παρασκευή 22/12
    • Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας – Αγιά Βαρβάρα Καβάλας 56-23

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 6 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας 12 6 6-0 3-0 3-0 319-160 +159
2 ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας 9 6 3-3 2-1 1-2 290-219 +71
3 ΜΓΣ Πανσερραϊκός 9 6 3-3 2-1 1-2 315-297 +18
4 Αγιά Βαρβάρα Καβάλας 6 6 0-6 0-3 0-3 159-407 -248

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ – Β’ ΦΑΣΗ

PLAY OFF 1ος ΑΓΩΝΑΣ

  • Σάββατο 30/12
  • ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας – ΜΓΣ Πανσερραϊκός 55-53 (2-1) (Β2)
    • Τα Δεκάλεπτα: 20-21,26-35ημιχ.34-40,55-53 ΤΕΛΙΚΟ
    • ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης) Μασμανίδου Φραγκάκη 3(1) Ψυλάκη 21(1) Κονταρίνη 4 Μπουμπουνά Παππά 2 Κιτσικοπούλου Καλέα Αϊβαζίδου 10 Κλεανθίδου 4 Παπάζογλου 8 Ιωακειμίδου 3
    • ΜΓΣ Πανσερραϊκός (Ρούλης) Επαμεινώνδα 4 Πολυδωρίδη Άτσαλου 7 Ευαγγελίδου 3 Δεμίροφλου Χήρα 2 Μπουροπούλου 1 Θεοφυλακτίδου Φωτιάδου 12 Μαμούδη 24(2)
  • Παρασκευή 5/1
  • 6.30μμ.Πάνθηρες ΑΚ Καβάλας – Αγιά Βαρβάρα Καβάλας, ΔΑΚ Ποταμουδίων (2-0) (Β1)

Στην Επόμενη Φάση προκρίνεται η ομάδα που θα συμπληρώσει τρεις νίκες συμπεριλαμβανομένων και αυτών της κανονικής διάρκειας του Πρωταθλήματος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 11η Αγωνιστική

  • Σάββατο 6/1
    • 3μμ.Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου – ΚΑΟ Σίρις 2021, Γήπεδο Σιδηροκάστρου
    • Διαιτητές: Νέδογλου Ζ.
    • Γραμματεία: Λυρίδου
    • 3μμ.ΑΟ Ηράκλειας – ΜΓΣ Πανσεραϊκός3, Γήπεδο Ηράκλειας
    • Διαιτητές: Καντζουρίδης-Καμήλαλης
  • Κυριακή 7/1
    • 1μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός2 – ΜΓΣ Πανσερραϊκός1, Γήπεδο Β. Αγοραστός
    • Διαιτητές: Καμήλαλης
    • 3μμ.ΓΣ Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας, Γήπεδο Β. Αγοραστός
    • Διαιτητές: Κεφαλάς-Καμήλαλης

Βαθμολογία – 10 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΜΓΣ Πανσερραϊκός1 20 10 10-0 5-0 5-0 830-275 +555
2 ΜΓΣ Πανσερραϊκός3 18 10 8-2 4-1 4-1 479-454 +25
3 ΚΑΟ Σίρις 2021 16 10 6-4 2-3 4-1 542-490 +52
4 Ρούπελ ΑΓΣ Σιδηροκάστρου 16 10 6-4 4-1 2-3 463-497 -34
5 ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας 15 10 5-5 3-2 2-3 452-546 -94
6 ΜΓΣ Πανσερραϊκός2 13 10 3-7 1-4 2-3 471-526 -55
7 ΓΣ Ίκαροι Σερρών 12 10 2-8 1-4 1-4 397-508 -111
8 ΑΟ Ηράκλειας 10 10 0-10 0-5 0-5 253-591 -338

ΕΚΚΡΕΜΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΚΑΣΑΜΑΘ

A’ ΟΜΙΛΟΣ 10η Αγωνιστική

Σάββατο 23/12

  • ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ένωση Καβάλας 20-0 α.α
  • Αγιά Βαρβάρα Καβάλας – ΚΑΟ Δράμας 20-0 α.α

Τετάρτη 3/1/24

  • Πάνθηρες Καβάλας – Ολυμπιακή Ακαδημία Δράμας 60-26

Βαθμολογία – 11 Αγωνιστικές

ΘΕΣΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Ν-Η ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ ΠΟΝΤΟΙ ΔΙΑΦΟΡΑ
1 ΜΓΣ Πανσερραϊκός 20 10 10-0 5-0 5-0 479-147 +332
2 Πάνθηρες Καβάλας 18 10 8-2 4-1 4-1 365-219 +146
3 Αγιά Βαρβάρα Καβάλας 16 10 6-4 3-2 3-2 249-281 -32
4 Ολυμπιακή Ακαδημία Δράμας 14 10 4-6 2-3 2-3 196-322 -126
5 ΚΑΟ Δράμας 2 11 1-10 0-5 1-5 20-180 -160
6 Ένωση Καβάλας 0 11 0-11 0-6 0-5 0-200 -200

Ένωση Καβάλας και ΚΑΟ Δράμας αποχώρησαν από το Πρωτάθλημα

11η Αγωνιστική

Κυριακή 7/1

  • 11πμ.Πάνθηρες Καβάλας – Αγιά Βαρβάρα Καβάλας, Γήπεδο Αλ. Δήμογλου
  • 3μμ.ΜΓΣ Πανσερραϊκός – Ολυμπιακή Ακαδημία Δράμας, ΔΑΚ Ιωάννης Τσιντσάρης
  • Ένωση Καβάλας – ΚΑΟ Δράμας Δ.Δ

πηγή: https://www.anexartitos.gr/mpasket-epanekkinisi-me-pliri-agonistiki-drasi-entos-edras-gia-panserraiko-roypel-aes-ikaroi