Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, όπως κάθε χρόνο βράβευσε τους αθλητές και αθλήτριες των νομών (Σερρών, Δράμας, Καβάλας, Ξάνθης, Ροδόπης και Εβρου) που διακρίθηκαν στα Πανελλήνια, Πανευρωπαϊκά και Παγκόσμια Πρωταθλήματα Στίβου την χρονιά που μας πέρασε (2023).

Φέτος η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 11-2-2024 στο Δημοτικό Ωδείο Δράμας και βραβεύτηκαν 44 αθλητές και 28 αθλήτριες σωματείων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ.

Από τις Σέρρες βραβεύτηκαν αθλητές του ΓΣ Σέρρες’93, ΟΦΚΑ Σέρρες και ΓΑΣ Βισάλτης Νιγρίτας.

Παράλληλα έγινε και η κοπή βασιλόπιτας, την οποία ευλόγησε ο Μητροπολίτης Δωρόθεος, από τον Πρόεδρο της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βασίλης Ιορδανίδης.

Την εκδήλωση τίμησαν με την παρουσία τους βουλευτές και Δήμαρχοι της περιοχής.

Αναλυτικά τα ονόματα των βραβευθέντων και φωτορεπορτάζ από την εκδήλωση

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ – ΤΡΙΩΝ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΑΝ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΘΡΑΚΗΣ 2024
ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
1 ΡΟΥΜΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 60εμπ. – 1ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟΙ
  60εμπ. – 1ος ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΒΟΣ
  Κ20 ΑΝΔΡΩΝ
2 ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ         ΑΚΟΝΤΙΟ 1ος ΣΚΑΔ  
    ΑΚΟΝΤΙΟ 1ος   Κ-23
  ΑΚΟΝΤΙΟ 3ος   Α/Γ
 
3 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΚΟΝΤΙΟ 2ος ΠΜΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ Κ20
 
4 ΒΑΡΒΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                ΥΨΟΣ 2ος ΠΑΣ ΠΡΩΤ/ΤΩΝ       Κ23
  ΥΨΟΣ 3ος ΚΟΜ. ΑΝΔΡΩΝ
  ΥΨΟΣ 3ος   Κ20
 
5 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 400ΕΜΠ – 2ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ  
 
6 ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ   ΔΕΚΑΘΛΟ – 3ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
 
  Α/Γ – Κ23 & ΣΥΝΘΕΤΑ
7 ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΤΖΑΝΗΣ      ΔΕΚΑΘΛΟ – 1ος ΣΚΑΔ  
  110εμπ. – 3ος    
 
8 ΜΑΤΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 800Μ – 1ος ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΟΡΕΣΤ  
  800Μ – 2ος Α/Γ
  800Μ – 2ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΑΡΙΝΟ
  800Μ – 2ος ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΒΟΣ
 
9 ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΣΦΑΙΡΑ – 1ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
  ΣΦΑΙΡΑ – 3ος Α/Γ
10 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟ – 1ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 Κ23
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟ – 1ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 Κ20
     
11 ΓΡΕΨΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ               ΤΡΙΠΛΟΥΝ – 2ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
12 ΑΝΔΡΕΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟ – 3ος ΣΚΑΔ
       
13 ΤΟΠΚΑΡΟΓΛΟΥ ΛΑΜΠΡΟΣ 4Χ100μ. K23 – 2η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΑΡΙΝΟ
    100μ. – 3η   Κ23
 
14 ΚΩΣΤΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 4Χ100μ. K23 – 2η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΑΡΙΝΟ
15 ΜΑΡΤΙΝΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 4Χ100μ. K23 – 2η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΑΡΙΝΟ
16 ΔΡΟΓΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 4Χ100μ. K23 – 2η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΑΡΙΝΟ
  4Χ100 – 1η K18
  Κ18
17 ΓΕΝΝΙΚΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΥΨΟΣ – 1ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
    ΥΨΟΣ – 2ος   Κ20
    ΥΨΟΣ – 3ος   ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ
  ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΥΨΟΣ – 2ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ  
 
18 ΚΑΪΜΑΚΑΜΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 4Χ100 – 1η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΕΛ -ΚΥ
  ΜΗΚΟΣ – 2ος
 
19 ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4Χ100 – 1η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93 100εμπ. – 1ος K16
20 ΧΡΗΣΤΟΣ ΔΡΟΓΑΛΑΣ 4Χ100 – 1η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
21 ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΖΕΛΙΔΗΣ 4Χ100 – 1η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
22 ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ – 3ος ΑΣ ΔΟΞΑΤΟΥ ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΕΛ -ΚΥ
23 ΚΕΣΚΙΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ  200μ. – 1ος ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΟΡΕΣΤ ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΕΛ -ΚΥ
24 ΚΑΝΟΤΖΙΑΝ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 3ος ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΕΛ -ΚΥ
 
  Κ16
25 ΔΕΛΙΝΤΖΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ            ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ 1ος ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ     
  4Χ80Μ  – 3ος
   
26 ΤΑΓΑΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 150μ. –  2ος ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ       
  4Χ80Μ  – 3ος  
     
27 ΓΡΑΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ – 1ος ΓΑΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΒΙΣΑΛΤΗ  
    ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 3ος    
         
28 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ – 1ος ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ  
29 ΤΖΕΛΕΠΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΜΗΚΟΣ – 1ος ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜ.  
30 ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 100εμπ. – 1ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93  
31 ΤΣΙΚΟΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 2ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93  
32 ΤΕΡΖΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΜΗΚΟΣ  2ος ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΟΡΕΣΤ  
33 ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΚΟΝΤΙΟ 2ος ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ  
34 ΑΛΑΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΥΨΟΣ 2ος ΑΣ ΔΟΞΑΤΟΥ  
35 ΚΟΨΙΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 2ος ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ       
36 ΔΑΣΤΕΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 100εμπ. –  2ος ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ  
37 ΡΗΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 600μ. –  2ος ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ  
38 ΠΛΙΤΣΗΣ ΖΗΣΗΣ-ΗΛΙΑΣ  ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ – 3ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93  
39 ΓΡΑΒΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 3ος ΓΑΣ ΝΙΓΡΙΤΑΣ ΒΙΣΑΛΤΗ  
40 ΒΡΙΖΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΑΚΟΝΤΙΟ 3ος ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
41 ΠΛΙΑΤΣΚΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΥΨΟΣ – 3ος ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΟΡΕΣΤ.
42 ΤΑΣΚΟΥΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 100εμπ. –  3ος ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
43 ΦΛΑΜΟΥΡΙΔΗΣ Ι. ΣΚΥΤ.4Χ80Μ  3η ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
44 ΠΑΝΙΤΣΟΥΔΗΣ Ε. ΣΚΥΤ.4Χ80Μ  3η ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
  ΓΥΝΑΙΚΕΣ
  ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ
1 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ – 2η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ ΄93 ΚΛΕΙΣΤΟΣ ΣΤΙΒΟΣ
  ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ – 5η ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟΙ U20
 
  Κ20
2 ΚΟΥΚΝΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ                3.000μ.  – 1η  ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΕΛ -ΚΥ
  2000μ. ΦΕ – 3η ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ Κ-18
 
3 ΧΑΤΖΗΡΑΦΑΗΛΙΔΟΥ Σ. ΣΚΥΤΑΛ – 1η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
4 ΔΕΡΒΕΝΤΖΗ Κ. ΣΚΥΤΑΛ – 1η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
5 ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ Δ. ΣΚΥΤΑΛ – 1η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
6 ΤΣΕΡΚΕΖΗ Ι. ΣΚΥΤΑΛ – 1η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
       
7 ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     ΜΗΚΟΣ – 3η ΟΚΑΚ
  ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ     ΜΗΚΟΣ – 2η ΟΚΑΚ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
 
  ΓΥΝΑΙΚΕΣ
8 ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 100μ. – 2η ΠΑΣ ΠΡΩΤ/ΤΩΝ ΚΟΜ.     
  200μ. – 3η
 
9 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΑΚΟΝΤΙΟ – 2η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
10 ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 100εμπ.  – 3η ΟΚΑΚ
11 ΑΡΑΜΠΑΤΖΗ ΙΩΑΝΝΑ               ΑΚΟΝΤΙΟ  – 3η ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΛΗΣ
12 ΧΑΤΖΗΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΥΨΟΣ – 3η ΠΑΣ ΠΡΩΤ/ΗΤΩΝ ΚΟΜ
 
  ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ18
13 ΕΛΛΗΝΟΥΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΥΨΟΣ – 2η ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ ΕΘΝΙΚΗ Κ18 ΕΛ -ΚΥ
    ΥΨΟΣ – 3η   ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ Κ20
       
14 ΟΡΦΑΝΙΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ               200μ. –  3η ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ ΕΘΝΙΚΗ Κ18
  ΟΡΦΑΝΙΔΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ 150μ. –  1η ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ ΕΛΛΑΔΑ – ΚΥΠΡΟΣ
 
  ΓΥΝΑΙΚΕΣ Κ16
15 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΜΗΚΟΣ – 1η ΟΦΚΑ ΣΕΡΡΕΣ
    150μ. –  2η  
16 ΚΟΤΑΝΗ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ 4X100 – 2η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ Κ18
  150μ. – 3η
  4Χ80μ. – 3η
 
17 ΚΙΡΜΑΝΙΔΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ – 2η ΣΚΑΔ
18 ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΚΛΕΑΝΘΗ  1000μ. –  3η ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ     
19 ΤΣΑΦΑΡΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ – 1η ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ
20 ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΤΕΤΡΑΠΛΟΥΝ – 3η ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93
21 ΧΑΤΖΙΔΟΥ ΚΡΙΣΤΙΝΑ 2000μ. –  1η ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΞΑΝΘΗΣ     
22 ΜΕΣΕΛΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ 2000μ. –  3η ΣΚΑΔ
23 ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗ Χ 4Χ80Μ – 3η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
24 ΤΟΥΡΝΑΒΙΤΗ Α. 4Χ80Μ – 3η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
25 ΤΣΕΡΚΕΖΗ Α. 4Χ80Μ – 3η ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
26 ΚΩΝ/ΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ – 2η ΑΣ ΔΟΞΑΤΟΥ
27 ΚΟΤΖΑΚΕΛΙΝΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ  ΜΗΚΟΣ – 2η ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ
28 ΝΤΑΣΙΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 2000μ. Φ.Ε. –  3η  ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜ

ΠΗΓΗ: https://www.anexartitos.gr/vraveyseis-athliton-athlitrion-tis-eas-segas-an-mak-thr-397-fotos